Анотація 

Історія - наука, яка вивчає минуле наших пращурів, їх життя, культуру, побут, звичаї, перемоги і невдачі. На фоні сьогоднішніх подій кожен із нас зобов'язаний знати історію свого народу, краю, адже відомо, що нація, яка забуває свої звичаї та культуру, перестає бути нацією.
Історичне краєзнавство вивчає історію окремо взятої місцевості, суспільно-політичні рухи, родоводи видатних осіб та ін., які об'єднані територіальною спільністю - краєм. Сьогодні однією з головних цілей історичної освіти є виховання молодого покоління як громадян України, виховання шанування національних і універсальних цінностей.

Проблемне питання над яким я працюю: «Розвиток здібностей вихованців засобами народознавства.». 
Актуальність роботи гуртка «Українське народознавство» в освітньому процесі Центру дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Рівненської області полягає у формуванні національної свідомості і світогляду, вихованні особистості і громадянина, якому притаманні патріотизм, любов до свого народу і звичаїв, бажання шанувати і берегти історичні здобутки своїх предків.
Мета роботи гуртка «Українське народознавство»:
формування всебічно розвиненої національної ідентичності особистості дитини засобами народознавства;
ознайомлення дітей із традиціями, звичаями, творчістю, промислами, ремеслами України;
ознайомлення вихованців з мораллюта етикою українського народу;
виховання поваги до власної історії, любові до рідного краю.
Завдання: 

ознайомити вихованців з національною культурою українського народу, його історією, звичаями та традиціями;

навчити володіти техніками виготовлення виробів з народної творчості;

сприяти формуванню почуття патріотизму, прищепленню любові та зацікавленості до народної творчості.

Гуртківці мають знати:
- правила техніки безпеки;
- головні символи та обереги українського народу;
- фольклор осінніх, зимових та весняних свят;
- назви та призначення найужитковіших хатніх речей, посуду;
- назви частин українського народного одягу;
- шлюбні звичаї;
- назви гончарського посуду;
- техніку плетіння паперової лози;
- назви складових українського народного костюма;

- систему писанкових знаків.

На початковому етапі наших занять, завжди прагну краще пізнати вихованців, їхні інтереси та індивідуальні особливості. Намагаюся знайти підхід до кожного, допомогти швидко адаптуватися у дитячому колективі. Створюю сприятливу атмосферу для освітнього процесу, аби діти з задоволенням приходили на гурток отримувати нові знання.
Готуючись до заняття, вивчаю в першу чергу тему, вимоги програми. Такий підхід дозволяє відібрати головне, визначити основні поняття, факти, хронологію, правильно і систематично побудувати навчальний процес.
Використовую на заняттях інноваційні методи, за допомогою яких вихованці формують уміння та навички класифікувати й узагальнювати матеріал, робити висновки. Одними із типів занять, які сприяють активному засвоєнню знань є заняття-семінар, заняття-подорож, заняття-гра, заняття-вікторина та інші.
Також, використовую інтерактивні методи при вивченні теоретичного матеріалу - роботу в парах, роботу в малих групах. Це допомагає вихованцям не лише самостійно опрацювати матеріал, але і перевірити сусіда по парі. Інтерактивний метод сприяє ефективній роботі вихованців у колективі, тим самим сприяє підвищенню рівня їх комунікативних можливостей.
Вихованці часто долучаються до дослідницької і пошукової роботи, що вчить умінням самостійно шукати матеріали, опрацьовувати їх і робити аналіз. Таким чином, вихованці поглиблюють знання і розвивають свої творчі навики.
Варто згадати і про такі методи як: екскурсії до музеїв; зустрічі з ветеранами війни, учасниками АТО, воїнами УПА, з визначними людьми рідного краю; опитування населення про певні події на території краю; організація книжкових тематичних виставок; робота з краєзнавчими текстами.
Тож, застосування сучасних інноваційно-педагогічних технологій сприяє активізації пізнавальної діяльності; мотивації до навчання; високій результативності; розвиває креативне та критичне мислення.
Разом з вихованцями гуртка «Українське народознавство» беруть участь у внутрішніх, міських, обласних конкурсах, виставках, акціях.
На цьому не зупиняюся, адже намагаюся удосконалювати свою педагогічну майстерність і надалі. Разом з вихованцями активно працюю над дослідженнями різних аспектів історії рідного краю, збором фольклору, краєзнавчої інформації.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати