23.11.2023

Перемога у І етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна"

Вихованці гуртка "Берегиня" взяли участь у Всеукраїнській краєзнавчій укспедиції "Моя Батьківщина-Україна" з дослідницькою роботою "Бандура - гордість української культури". Вихованці прагнули дослідити походження та історію українського музичного інструмента, зрозуміти в чому його унікальність та яке значення бандура відіграє в сучасній українській культурі.

3.10.2021

Перемога в конкурсі науково-дослідницьких робіт серед працівників РАЕС та мешканців Вараської територіальної громади "Мій рідний край - моя історія жива"

3 жовтня 2021 р. у Палаці культури ім. Лесі українки відбувся конкурс науково-дослідницьких робіт серед працівників РАЕС та мешканців Вараської територіальної громади "Мій рідний край - моя історія  жива" Вихованка гуртка "Українське народознавство" Будинку дитячої та юнацької творчості Стельмах Дарина зайняла почесне перше  місце з роботою "Поліська вишивка - унікальний код твого рідного краю".                    Вітаємо з перемогою.

16.03.2021

Лялька-мотанка - український оберіг

Одним з найдавніших оберегів українського народу вважається лялька-мотанка. Мотанка - символ добробуту, добра й надії. На заняттях гуртка "Історичне краєзнавство" вихованці спробували створити власноруч гральну ляльку-мотанку. Створючи такий цікавий виріб, вихованці гуртка розвивали свої навики, моторику рук, дізнавалися багато цікавого і нового про побут та традиції своїх пращурів.

24.11.2020

Перемога у конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна"

Вихованці гуртка "Історичне краєзнавство" взяли участь у конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина-Україна". Було представлено роботу "Традиційні українські прикраси" за напрямом "Із батьківської криниці". Члени пошукової групи ознайомилися із цікавими проєктами та майстрами, які активно популяризують традиційні українські прикраси, творять Україну, відроджують та відкривають  її світові. У І турі ми здобули перемогу.

Вітаємо переможців.

Опановували техніку плетіння з паперової лози.

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки,

музики, малюнка, фантазії, творчості.»

В. Сухомлинський

Саме творчість - це ключ до розкриття потенціалу особистості. Тому, на наших заняттях, ми не лише говоримо про історичні події, досліджуємо цікаві факти про рідний край, але і намагаємося розкрити творчі навики дітей, навчитися створювати щось нове.

Так, вихованки гуртка «Історичне краєзнавство», спробували опанувати техніку плетіння з паперової лози. Вони не лише навчилися виготовляти матеріал для плетіння, але і створили прекрасні, декоративні кошики, приклавши великих зусиль і терпіння. Така техніка припала їм до душі, адже з паперової лози можна виготовляти і інші цікаві речі. Тому зупинятися на цьому не плануємо!!!

Заняття-бесіда присвячена Дню захисника України.

Видатний педагог Василь Сухомлинський зазначав: «Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того, що бачить перед собою дитина, чим вона милується, у що вкладає частку своєї душі. Захоплення красою землі, де жили діди і прадіди, де нам судилось прожити життя, повторити себе в дітях, постаріти і піти в землю, яка народила нас, - це найважливіше емоційне джерело любові до Батьківщини».

Патріотичні почуття в дитини формуються поступово, під впливом батьків, вчителів, навколишнього природнього середовища.

Напередодні державного свята Дня захисника України, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» провели цікаве заняття-бесіду присвячене даній тематиці. Разом з керівником, діти обговорювали мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, військові традиції. Згадали про героїв сьогодення, які нажаль загинули, захищаючи суверенітет Україну. Також дізналися, що 14 жовтня - День українського козацтва.

Варто зазначити, що патріотичне виховання наших дітей є дуже важливим сьогодні, адже виховуючи любов до Батьківщини і всього українського, ми зберігаємо нашу національну ідентичність.

Виставка вишиваного стилізованого українського одягу "Кольори моєї душі"

Виставка вишиваного стилізованого українського одягу "Кольори моєї душі"

«Україна в серці, Україна в тобі!» такі гарні слова. Та скільки значення і змісту несуть вони у собі. Саме цей вислів спав нам на думку, коли разом з вихованцями гуртка «Історичне краєзнавство», ми відвідали виставку вишиваного стилізованого українського одягу ручної роботи «Кольори мої душі» Тиндик Світлани Дмитрівни, що проходить у Центрі дозвілля. Талановита майстриня, співачка, керівник гуртка вокального співу «Серпанок» Будинку дитячої та юнацької творчості презентувала надзвичайно красиву і цікаву авторську виставку своїх робіт. Кожний виріб це - кропітка робота і велика майстерність, адже дизайнер у кожному хрестикові залишає частинку себе. Нам розповіли, що Світлана Дмитрівна вишиває усі малюнки і орнаменти на них власноруч. Техніку обирає різну, любить білий, зелений, жовтий, синій, червоний кольори у вишивці, майстерно втілює в життя візерунки бісером і нитками. До прикладу цікаво було послухати про вишиванку-оберіг, коли прізвище, ім'я людини закодовується в орнамент. Отримавши багато цікавої інформації та гарних емоцій, діти залишилися задоволені. На останок хочеться сказати, що саме такі люди несуть Україну у своєму серці, пропогуючи наші традиції, наше коріння.

Лялька-мотанка

        15.01.2019.

Закінчилися різдвяні свята і вихованці гуртка "Історичне краєзнавство" з новими силами приступити до роботи. На одному з занять діти вчилися створювати найдавніший український оберіг, якому більше 5 тисяч років - ляльку-мотанку. Головне призначення такого оберега - берегти  душу свого власника від зла й нечистих помислів. Для виготовлення ляльок  у давнину використовували траву, сіно, солому, кукурудзиння, нитки, ганчір'я. Їх робили безликими: обличчя в мотанки повинне бути біле, або на ньому має бути хрест. За старовинними повір'ями, лялька з обличчям як би дивилася в душу і могла нашкодити людині. Були різні мотанки, а саме: Лялька-немовля, Баба-берегиня Мотанка, Лялька-наречена, Мотанка-матуся, Мотанка обрядова, Мотанка-зерновушка. Вихованці старанно попрацювали і створили чудові обереги.

16.11.2018 

Участь у ІІ етапі конкурсу агідбригад «У світі Природи» під гаслом «Кожен з нас унікальний» 

09 листопада 2018 року в актовій залі Будинку дитячої та юнацької творчості м. Вараш відбувся ІІ етап конкурсу агітбригад «У світі Природи» під гаслом «Кожен з нас унікальний». У конкурсі взяли участь команди гуртків та творчих об'єднань:«Екопатруль» - вихованці гуртка туристичного гуртка «Мандри», керівник Павицька Дар'я Сергіївна.«Юні козачата» - вихованці гуртка «Історичне краєзнавство», керівник Зайко Марина Юріївна.«Діти України» - вихованці літературно-краєзнавчого гуртка «Рідний край», керівник Мельник Тетяна Михайлівна.«Технологи-революціонери» - вихованці гуртка «Початкове технічне моделювання», керівник Семенюк Софія Павлівна.Оцінювали виступи учасників конкурсу агітбригад члени журі у складі:Лопуга Наталія Федосіївна, керівник гуртка-методист, керівник гуртка для старшокласників «Пізнай себе», голова журі.Махоріна Ольга Павлівна, керівник зразкового художнього хореографічного ансамблю «Пірует», член журі.Момотюк Олеся Михайлівна, керівник гуртка «Краса здоров'я», член журі.Вихованці гуртків разом з керівниками підготували дуже цікаві виступи, розповівши про актуальні і болючі проблеми довкілля, що турбують сьогодні кожного з нас. А також закликали піклуватися і берегти природу, адже від цього залежить наше майбутнє. За підсумками роботи журі:І місце - агітбригада «Діти України», літературно-краєзнавчий гурток «Рідний край».ІІ місце - агітбригада «Екопатруль», вихованці туристичного гуртка «Мандри».ІІ місце - агітбригада «Юні козачата», гурток «Історичне краєзнавство».ІІІ місце - агітбригада «Технологи-революціонери», гурток «Початкове технічне моделювання».

Екскурсія до краєзнавчого музею ЗОШ №5

24.10.2018
Вихованці гуртка "Історичне краєзнавство" разом з керівником Зайко Мариною Юріївною відвідали краєзнавчий музей, що заходиться у приміщенні загальноосвітньої школі №5. Спочатку це була музейна експозиція та у 2011 році її було реорганізовано у музей краєзнавчого напрямку. Велику роботу по створенню та комплектації краєзнавчого музею провела вчитель історії Зданько Галина Михалівна. У жовтні 2018 року призначено нового керівника краєзнавчого музею, вчителя історії Клімкович Юлію Йосипівну. У музеї представлені тематичні експозиції: український куточок - обереги українського народу, рушники - символ буття українського народу, українська оселя, посуд, знаряддя праці, побут, і вивчаємо рідний край.Також є стенди присвячені історії села Вараш, історії міста, історії Рівненської АЕС, історії Рівненщини. Є у музеї і експозиції присвячені сьогоденню. Так, учні краєзнавчого гуртка, на чолі із Галиною Михайлівною, зібрали матеріали для розділу «Герої не вмирають». На цьому стенді розповідь про загиблого воїна, жителя нашого міста, Сергія Тарасюка, його життя: дитинство, шкільні роки, юність, роки служби. Поряд знаходиться експозиція присвячена воїнам Небесної Сотні. Варто згадати, що учні продовжують збирати матеріали для розділу «Крізь роки пам'ять проростає» з метою зберегти спогади про усіх наших загиблих земляків, оборонців України.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати